Wysyłka w 48h | Darmowa dostawa powyżej 250 zł

O dezynfekcji UVC

O dezynfekcji UVC

O dezynfekcji UVC

Promieniowanie UVC to sprawdzona metoda skutecznej dezynfekcji. Trwale niweluje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne mikroorganizmy znajdujące się w zasięgu promieni emitowanych przez lampy bezpośredniego działania.

Skuteczne działanie promieniowania UVC potwierdza dokument nr ISBN 978 3 901906 25 1 udostępniony przez The International Commission on Illumination (CIE).

Promieniowanie ultrafioletowe UV należy do falowego promieniowania elektromagnetycznego, podobnie jak promieniowanie rentgenowskie, fale radiowe czy światło.

Ze względu na skutki działania promieniowania ultrafioletowego na organizmy żywe wyróżnia się:

 • UVC – długość fali: 100–280 nm
 • UVB – długość fali: 280–315 nm
 • UVA – długość fali: 315–380 nm

Promieniowanie UVC niszczy materiał genetyczny wirusów i innych mikrobów, dlatego używane jest do sterylizacji powierzchni, wody lub narzędzi i urządzeń laboratoryjnych.

To jednak nie wszystko. Nasze lampy poza technologią bakteriobójczą są również wyposażone w funkcję ozonowania, która utlenia bakterie, pleśnie, grzyby, roztocza i inne patogeny, np. niektóre wirusy oraz wiele innych związków chemicznych. Dzięki ozonowaniu niwelowane są również nieprzyjemne zapachy.

 

Jak dobrać lampę do swoich potrzeb?

Kluczowe przy wyborze lampy dezynfekującej UVC są 2 parametry: powierzchnia działania oraz moc lampy. Pierwszy określa jak duży obszar może zostać zdezynfekowany podczas jednej sesji, drugi natomiast determinuje to jak szybko urządzenie jest w stanie zneutralizować drobnoustroje na określonej powierzchni. Przykład ilustruje poniższa tabelka:

Jak widać użyta w przykładzie lampa UVC-40W na dezynfekcje maksymalnej przewidzianej w specyfikacji powierzchni (40m²) potrzebuje 1h. W przypadku lamp o większej mocy ten czas byłby odpowiednio krótszy. 

Jeśli nie jesteś pewien jaką lampę wybrać, skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Eliminacja nawet 99.9% wirusów

Efektywność lamp dezynfekujących została potwierdzona między innymi certyfikatem CIE (The International Commission on Illumination, dokument nr ISBN 978 3 901906 25 1). Skuteczność wskazano na podstawie dawki energii niezbędnej do usunięcia 90% mikroorganizmów z powierzchni. Dla większości znanych nam drobnoustrojów wymagana dawka nie przekracza 8 mJ/cm2, co oznacza, że lampa emitującą 1 W promieniowania UV-C, zlokalizowana w odległości 1 m od danej powierzchni, potrzebuje 800 sekund, czyli około 13 minut, aby ją zdezynfekować w 90%. Relatywnie dłuższy czas naświetlania powoduje dalszą eliminację drobnoustrojów, co gwarantuje jałowe, bezpieczne środowisko.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ekspozycja na bezpośrednie promieniowanie światła UVC jest szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Powoduje choroby skóry, może prowadzić do uszkodzeń oczu, a także powodować raka. Lampy i urządzenia emitujące fale UV o długości 100-280 nm powinny być używane bez obecności człowieka lub zwierząt.

 

UVC - korzystna strona dezynfekcji

Lampy UVC to efektywne i szybkie rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo domownikom, pracownikom i klientom. Dezynfekcja przebiega sprawnie i nie wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Jednorazowy zakup lamp do neutralizacji wirusów, grzybów i bakterii to inwestycja w sukces swojego biznesu, ale też we własne zdrowie.

Posiadamy w swojej ofercie zarówno wygodne lampy przenośne, jak i wydajne sterylizatory przemysłowe. Proponowane przez nas modele dodatkowo oczyszczają powietrze oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy – z łatwością uda się Państwu znaleźć w naszej ofercie produkty, które spełnią Państwa oczekiwania i nie narażą na dodatkowe koszty.

 

Niezbędne w każdej przestrzeni

Światło ultrafioletowe to wyjątkowo skuteczne narzędzie w walce z wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami, w związku z czym posiada ono wyjątkowo szeroki zakres zastosowań. Z pomocą lamp UVC z powodzeniem można szybko i sprawnie odkazić wszelkie powierzchnie, z którymi miał kontakt człowiek.

 

Lampy dezynfekujące doskonale zneutralizują wirusy i bakterie zarówno w prywatnych domach, jak i w ogólnodostępnych punktach usługowych. Są niezastąpione do dezynfekcji przedmiotów codziennego użytku (telefon, klucze), ale także przestrzeni w gabinetach medycznych, salonach urody czy sklepach. Dzięki ich zastosowaniu restauracje i hotele zapewnią swoim gościom bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

UVC POLSKA
Rynek Główny 6,
31-042 Kraków

NIP: 6762587863
REGON: 387492687

Akceptowane metody płatności

Operator płatności

Akceptowane metody płatności

Operator płatności

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping